Garnýže

Neumíte si byt představit bez záclon nebo závěsů? Ani my ne! Oknům sluší jemné dekory, stylizace nebo geometrické ozdobné tvary. Závěsy mohou efektně doplnit vzhled interiéru barvou i vzorem, přidat mu reprezentativní vzhled, ale také umocnit pocit domácí pohody. Bez záclon a závěsů si jen těžko umíme představit komfortní bydlení.

Bytový textil je však nutné zavěsit na vhodnou konstrukci. Zatímco židli nebo skříňku stačí postavit na vybrané místo, záclony a závěsy doslova závisí na pevné garnýži. V nabídce garnýží se však musíte dobře zorientovat. Přeci jen, i garnýž je dobře viditelnou částí a měla by ladit s celkovým barevným i materiálovým laděním.

Moderní i přírodní materiály

Základem jsou pevné a stabilní materiály. Garnýže mají uzpůsobené úchyty, které se pevně instalují přímo na zeď. Nosná tyč umožňuje zavěsit i bohatě skládaný bytový textil, nesmí se prohýbat ani uvolňovat. Nejčastěji používanými materiály jsou proto kovy v různé úpravě nebo tvrdé dřevo.

Zakončení garnýže může stylově navázat na ostatní vybavení interiéru, stejně tak barva. V kovovém provedení můžete vybírat nerez v lesku i matu, který působí nadčasově a moderně. Zajímavé jsou však také laky – bílá, černá, metalické odlesky zlaté. Trendem jsou i laky barevné. Ve dřevě se nejčastěji využívá přírodní tón, ať již ve světlém provedení dubu, javoru, břízy, nebo různé stupně moření a ztmavení až do kontrastní černé.

Součástí garnýže jsou pak různé mechanismy pro zachycení látky. Kroužky se žabkou, ale i návleky nebo jiné prvky můžete vybírat podle řešení záclony a závěsu nebo podle vlastní obliby.