Žaluzie

Závěsy mohou příjemně clonit sluneční světlo nebo i světlo z noční osvětlené ulice. Dokáží navodit klid pro relaxaci, v horkých letních měsících pomáhají zmírnit dopad horka. Krásnou alternativou jsou žaluzie, které oproti volně visící látce dovolí větší rozsah ve stínění, jsou jednodušší na údržbu a také působí moderněji.

Žaluzie si zpravidla představíme jako samostatné lamely spojené do dlouhého pásu. Natáčením můžeme upravit míru dopadu světla zvenčí, žaluzie mohou zcela zaclonit nebo jen vytvořit příjemný pocit soukromí a mírného stínu.

Zajímavou alternativou jsou žaluzie textilní. Praktický mechanismus skládá pevnou látku do pravidelných záhybů. Při plném spuštění látka dostatečně cloní, nepropouští světlo a vytvoří opticky pevnou bariéru. Při úplném vytažení látka neblokuje výhled a na okraji okna působí elegantně a upraveně. Stejně jako u klasických žaluzií i látkové mohou využívat tenké nebo různě široké samostatné pruhy, které jsou vedené podélným směrem. Vodící lišta vám dovolí volně zatahovat anebo roztahovat plochu žaluzií, ale také otáčet plochu lamel podle potřeby.

Výhodou textilních žaluzií je větší rozsah barev a vzorů, které si můžete vybrat. Velká plocha může převzít dominantní část a dekorovat interiér nápadným vzorem. Využít můžete plochu i jako jemnou stěnu, která v elegantních světlých odstínech nebude působit rušivě a zafunguje jako neutrální funkční základ.

Nechte si poradit a nechte se inspirovat. Žaluzie patří do každého interiéru, zvýší pocit soukromí, pocit pohodlí a každé místnosti přinesou eleganci a zajímavé prvky.