Záclony a závěsy

Záclony a závěsy fungují jako elegantní zábrana. Blokují nežádaný pohled zvenčí, závěsy mohou vytvořit ideální přítmí pro odpočinek. Bytový textil však hraje také velmi důležitou roli estetickou. Krásný a upravený interiér bude odrážet svůj styl a jednotu i ve správně vybraných záclonách a závěsech. Bytový textil dovoluje širokou škálou barev, vzorů, ale i strukturou tkanin vytvářet dokonalé kompozice. Můžete volit variabilní kombinace v materiálech, vybírat různé délky, způsob zavěšení i skládání.

 

Barvy oživí každý interiér

Při vybírání se můžete řídit oblíbenou barvou, která bude ideálně navazovat na základní barevné schéma konkrétního interiéru. Vytvoříte tak oku příjemnou a jednotnou kompozici. Jemné pastelové odstíny budou působit stále a elegantně. Můžete si však dovolit i experimenty. Intenzitou barvy přidáte na kontrastu a místnost zajímavě oživíte.

Záclony a závěsy zabírají poměrně velkou plochu, světlé tóny textilu tak dokáží interiér opticky zvětšit a projasnit. Naopak tmavé tóny přidají noblesu. Šikovný bytový návrhář může s pár metry bytového textilu dokázat úplné zázraky.

Nechte se okouzlit i vy

Při práci s návrhem budete mít volnou ruku i v řešení struktury látek. Využít můžete různě husté řasení, vybírat můžete zajímavá zakončení závěsů. Samostatnou položkou ve výběru zaujímají také vzory. Velké dekory mohou navodit slavnostní atmosféru, dodají místnosti zvláštní reprezentativní charakter, jemnější tvary a stylizace efektně pracují s navozením pocitu pohody a klidu.

Krásný a nápaditý interiér nepředstavuje složité technické úpravy ani investice. Bytový textil vám pomůže proměnit byt, ale i kancelář nebo provozovnu v dokonalé místo. Nebojte se hledat inspiraci a vyberte si.